Laptopy poleasingowe jako tania alternatywa zakupu sprzętu komputerowego

Laptopy poleasingowe jako tania alternatywa zakupu sprzętu komputerowego

Oszczędności w firmie czy gospodarstwie domowym są istotne z punktu widzenia budżetu miesięcznego czy rocznego. Zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne niezależnie od tego, czy działają w czasach prosperity czy zmagają się z trudnościami finansowymi – dobrze przyjmują możliwość ograniczenia wydatków. Na koszty działalności czy życia składa się wiele płatności, w tym okresowe i jednorazowe. Do tych drugich zaliczyć można zakup laptopa – to w przypadku osób fizycznych. Jednak dla wielu firm konieczność wymiany sprzętu komputerowego staje się wręcz bieżącym kosztem, szczególnie przy dużym zapotrzebowaniu (wielu stanowiskach pracy). Z pomocą przychodzi zakup laptopów poleasingowych.

Sprawdź również: https://kredytywroclaw.com/jak-zalozyc-konto-na-kucoin-i-otrzymac-bonus/

Jeszcze kilkanaście lat temu używane laptopy dostępne były praktycznie tylko w handlu indywidualnym, sprzedawane przez osoby prywatne. Wraz z rozwojem rynku IT oraz koniecznością regularnej wymiany używanego sprzętu w dużych organizacjach pojawiły się nowe możliwości. Przed potencjalnymi nabywcami otworzyły się perspektywy skorzystania z szerokiej oferty firm specjalizujących się w sprzedaży komputerów poleasingowych. Wybór jest duży i to pod praktycznie każdym względem: począwszy od mocy laptopa, poprzez jego stan i zużycie, a skończywszy na cenie. I właśnie to ostatnie jest najważniejsze. Oszczędności na zakupie komputera w przypadku wybrania poleasingowego laptopa mogą być bardzo duże.

Laptopy poleasingowe – dlaczego są tak tanie?

Jeśli chcemy kupić laptopa HPApple czy któregoś z legendarnej serii ThinkPad, to musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Koszty będą naprawdę znaczne, jeżeli musimy wyposażyć w sprzęt komputerowy całe biuro. Dziś dobry, nowy laptop biznesowy to wydatek przynajmniej 4 tys. zł, natomiast laptopy gamingowe kosztują nawet dwa razy więcejKogo zatem stać na taki sprzęt i dlaczego laptopy poleasingowe są dużo tańsze? Dotyczy to przecież nawet laptopów gamingowych poleasingowych – kupimy je za znacznie niższą cenę.

Biznesowe komputery przenośne brane są w leasing dużymi partiami przez firmy zaopatrujące się w setki, a czasem tysiące sztuk laptopów. Dla korporacji wydatek taki często nie jest niczym szczególnym, tonie w gąszczu innych, nawet dużo istotniejszych. Poza tym sprzęty te zarabiają na siebie jako narzędzia pracy specjalistów. Jednak po określonym czasie – na przykład dwóch czy czterech latach – wymieniane są na nowe. Firmy w ten sposób ponoszą koszty, dzięki którym płacą mniejsze podatki, a swoich pracowników wyposażają w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy.

Laptopy poleasingowe są zatem używane, co wpływa na ich cenę. Postęp na rynku IT sprawia, że konstrukcje mające kilka lat tracą znacznie na wartości rynkowej. Dzięki temu ich ponowna sprzedaż dokonywana jest za ułamek ich pierwotnej ceny. Jednak na ogół ich wartość faktyczna pozostaje na wysokim poziomie. Dlaczego tak jest? Dlaczego warto kupić używanego laptopa poleasingowego?

Cena a wartość – laptopy poleasingowe

Sprzęt komputerowy z wysokiej półki, w szczególności biznesowe linie komputerów przenośnych wyposażone są w podzespoły, które pozwalają na utrzymanie wysokiej wartości dla użytkownika przez długi czas. Najważniejsze podzespoły takie, jak procesor, dysk, pamięć RAM czy matryca dobierane są tak, by spełniać wysokie wymagania pracowników korporacji, często specjalistów w swoich dziedzinach. Muszą być niezawodne i obsługiwać najnowsze rozwiązania w oprogramowaniu. Dzięki temu nawet po dłuższym czasie nie są przestarzałe i mogą z powodzeniem konkurować z nowymi, budżetowymi rozwiązaniami.

Przykłady na oszczędności

By lepiej przedstawić potencjalne oszczędności postanowiłem pokazać kilka przykładów najlepszych według mnie laptopów, które można dziś kupić jako poleasingowe. Przedstawię ich poszczególne parametry i wskażę konkretne zyski finansowe.

Lenovo ThinkPad T460s i5-6300U/16GB/256SSD

Ten poręczny (matryca 14 cali) laptop po wprowadzeniu na rynek kosztował około 5,6 tys. zł. Jest to wielofunkcyjny model biznesowy, spełniający wymagania osób poszukujących wydajności i mobilności. Oto jego podstawowe parametry:

 • Ekran 14 cali w rozdzielczości FullHD (1920×1080)
 • Procesor Intel Core I5-6300U 2.40 GHz – dostosowany do pracy w ultrabooku
 • 16 GB pamięci RAM
 • Dysk SSD 240 GB
 • Grafika Intel
 • Lenovo waży około 1,3 kg oraz ma niezwykle smukłą obudowę, przez co jest doskonałym urządzeniem do nawet najdłuższych podróży. Matryca działająca w rozdzielczości FullHD charakteryzuje się niezwykłą klarownością obrazu i słynie z odporności na wypalenie. Znajdziemy w nim także porty USB 3.0, czytnik kart pamięci SD oraz wyjście HDMI, by móc podłączyć laptopa do zewnętrznego wyświetlacza. Klawiatura słynie z wygody użytkowania.

  Zaczęliśmy od ceny wyjściowej: 5,6 tys. zł. Dziś tego wciąż świetnego laptopa możemy kupić już za około 1,5 tys. zł. Oszczędzimy zatem około 4 tys. zł. Co ciekawe – dostępne są możliwości konfiguracji sprzętu pod swoje wymagania. Możemy choćby wybrać wielkość i rodzaj dysku twardego (SSD lub HDD) i określić wymagany okres gwarancyjny. Skorzystamy z gwarancji nawet do 5 lat.

  A może HP ProBook 5330m I5-2520M 4 GB?

  Szukając rozwiązania tańszego możemy zwrócić swoja uwagę na ProBooka od HP. Po wprowadzeniu na rynek kosztował od około 3500 zł. To był dość spory wydatek. Jakie cechy ma ten laptop?

 • Ekran 13 cali o rozdzielczości 1366×768
 • Procesor Intel Core I5-2520M 2.50GHz
 • 4 GB pamięci RAM
 • Dysk SSD 120 GB
 • Grafika Intel
 • Dodatkowo znajdziemy w nim podświetlaną klawiaturę, moduł GSM czy Bluetooth. Sprzęt ten nawet dziś spokojnie wystarczy do podstawowych działań takich, jak korzystanie z Internetu, pakietu biurowego czy oglądanie filmów. Waży tylko 1,1 kg, więc bez problemu można go przenosić. Ile zatem kosztuje? Około 640 zł. Oszczędzimy zatem prawie 3 tys. zł. Tak, jak w przypadku Lenovo – skorzystamy z możliwości konfiguracyjnych (tym razem dysk i pamięć RAM) oraz wybierzemy najkorzystniejszy okres gwarancji.

  Choć przykładowy Lenovo jest komputerem mocniejszym od HP, to jednak oba te laptopy poleasingowe są na tyle wydajne, że będą świetnie pracować z najnowszym systemem operacyjnym. Obsłużą też większość programów biurowych czy aplikacji użytkowych. Sprawdzą się także w mniej wymagających grach.

  Finanse a komputer

  Jak wykazałem na tych ciekawych przykładach laptopy poleasingowe mogą być naprawdę dobrą alternatywą na zakup komputera wobec drogich, nowych sprzętów. W przypadkach powyższych możemy także skorzystać z zakupu w sklepie stacjonarnym w mieście Wrocław. Obejrzymy zatem kupowany sprzęt przed podjęciem decyzji. Polecam skorzystanie z oferty laptopów poleasingowych wszystkim, którzy liczą na oszczędności.

  Komentarze są wyłączone.