Faktoring Wrocław – bezpłatna pomoc w porównaniu ofert!

Szukasz faktoringu we Wrocławiu? Nie wiesz która firma ma najlepszą ofertę? Skontaktuj się z nami! Sprawdzimy i porównamy aktualne oferty firm faktoringowych za darmo!

Szukasz faktoringu we Wrocławiu? Porównamy dla Ciebie oferty firm za darmo!

Faktoring Wrocław - bezpłatne porównanie ofert

Wrocław to miasto, które zapewnia bardzo sprzyjające warunki dla przedsiębiorców. Firmy muszą się jednak zmagać z takimi samymi problemami jak i przedsiębiorstwa w innych regionach Polski. Największym z nich często jest płynność finansowa, która często jest utrudniona przez niewypłacalność klientów lub odłożony okres spłaty wierzytelności. Przepływ pieniędzy to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu. Wiele branż charakteryzuje się jednak odroczoną formą płatności, ponieważ klienci i kontrahenci również nie otrzymują środków od razu po wykonaniu usługi lub sprzedaży produktów. Na szczęście istnieje takie rozwiązanie jak Faktoring, dzięki któremu możesz poprawić płynność finansową Twojej firmy we Wrocławiu! Eksperci finansowi zapraszają na bezpłatną konsultację.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Definicja faktoringu - co to jest faktoring?

Faktoring to bardzo powszechnie stosowana forma finansowania, która pozwala na poprawę płynności finansowej firmy za pomocą przekazania nieopłaconych wierzytelności zewnętrznym podmiotom. Następnie zewnętrzny podmiot wypłaca przedsiębiorcy środki, które mają pojawić się w budżecie firmy na podstawie kwoty na fakturze. Dzięki tej formie finansowania, firmy unikają problemów z podtrzymaniem płynności finansowej. Zazwyczaj takie problemy są rezultatem zalegania z uregulowaniem należności przez klientów. Faktoring umożliwia szybsze spieniężenie faktury. W odróżnieniu od kredytów lub innych produktów finansowych faktoring pozwala na otrzymanie środków, które są należne firmie i w późniejszym terminie przedsiębiorca otrzymałby je od swojego klienta. Faktoring ułatwia dalsze inwestowanie w rozwój firmy w fazach szybkiego wzrostu oraz sprawia, że terminowe opłacanie należności przed innymi podmiotami i zatrudnionymi pracownikami nie jest problemem. Przedsiębiorca decydujący się na wykorzystanie faktoringu (faktorant) daje zewnętrznej instytucji udzielającej finansowanie (faktorowi) dokumenty potwierdzające wierzytelności (np. faktury) z wydłużonym terminem płatności. Następnie faktor w bardzo krótkim czasie wypłaca przedsiębiorcy (faktorantowi) środki, które firma ma otrzymać z tytułu faktury.

W ten sposób firma może otrzymać środki za okazaną usługę lub sprzedane towary w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku oczekiwania na wypłatę wierzytelności przez klienta. Wiele faktur ma termin płatności wynoszący 60 lub nawet 90 dni. Dzięki faktoringowi środki za wystawioną fakturę można otrzymać już po kilku dniach lub nawet godzinach od wystawienia faktury. Takie rozwiązanie bezpośrednio wpływa na poprawę zabezpieczenia firmy i jej płynność finansową, czyli tzw. cash flow. Przedsiębiorcy, którzy skutecznie wykorzystują faktoring, znacznie zmniejszają ryzyko wpadnięcia w kłopoty finansowe i szybciej zwiększają obroty firmy. Jeśli również chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, możesz skorzystać z pomocy naszych ekspertów finansowych we Wrocławiu!

Zalety faktoringu we Wrocławiu

Wykorzystując faktoring do finansowania, firmy otrzymują liczne korzyści. Nawet w bardzo dobrze rozwijających się firmach bywają momenty, kiedy utrzymanie płynności finansowej jest bardzo utrudnione, niezależnie od zysku osiąganego na fakturach. Faktoring pomaga więc w rozwiązaniu największego problemu większości przedsiębiorstw – w utrzymaniu płynności finansowej. Faktorzy, czyli instytucje oferujące faktoring, zazwyczaj wypłacają 80-90 lub nawet 100 procent wartości faktury. W ten sposób Twoja firma może od razu otrzymać środki za wykonaną usługę lub sprzedane produkty. Są to środki, które należą się Twojej firmie, dlatego możesz je wykorzystać na dowolny, wybrany przez Ciebie cel. Pieniądze otrzymane z tytułu faktoringu mogą być więc wykorzystane do wypłacenia pensji pracownikom, zainwestowania w rozwój firmy lub pokrycia kosztów współpracy z innymi kontrahentami.

Faktoring to również bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które są w intensywnej fazie wzrostu i często korzystają z kredytowania. Faktury sprzedane firmom oferującym faktoring nie muszą się więcej pojawiać w bilansie księgowym, natomiast środki otrzymane za sprzedaż faktury można wykorzystać na dowolny cel, dokładnie tak samo jak inne środki firmy. W ten sposób poprawia się zdolność kredytowa przedsiębiorstwa. W konsekwencji Twoja firma będzie mogła się ubiegać o kredyt od banku na korzystniejszych warunkach. Przedsiębiorstwa, które regularnie korzystają z faktoringu, zazwyczaj nie mają problemu z nieterminowymi płatnościami. Dodatkowo, jeśli wiesz, że płynność finansowa Twojej firmy nie zależy od szybkiej zapłaty od klientów, możesz im zaoferować lepsze warunki i dłuższy okres spłaty zobowiązań.

Rodzaje faktoringu - faktoring odwrócony, faktoring pełny i cichy faktoring

Faktoring stał się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem finansowania, z którego korzystają przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, ponieważ to w ich przypadku zazwyczaj dochodzi do problemów z niewypłacalnością klientów. W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługę faktoringu zwiększyła się również liczba firm, które oferują taką usługę. Nie oznacza to jednak, że różne instytucje finansowe oferują takie same warunki. Jest dokładnie na odwrót, dlatego wybór odpowiedniej oferty jest bardzo trudny. Jeśli masz wątpliwości, z którym bankiem warto współpracować, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy naszych ekspertów finansowych we Wrocławiu, którzy pomogą Ci w podjęciu decyzji. Spójrz zatem na najpopularniejsze rodzaje faktoringu.

Główny podział rodzajów faktoringu dotyczy współpracy pomiędzy Tobą i firmą faktoringową oraz pomiędzy Tobą i Twoimi klientami. W pierwszej sytuacji możesz wybrać faktoring pełny, faktoring mieszany oraz faktoring niepełny. Faktoring pełny oznacza, że współpracy firma faktoringowa bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahentów. Jest to bardzo wygodne, jednak zazwyczaj nieco droższe rozwiązanie. W przypadku faktoringu niepełnego niestety nie pozbywasz się ryzyka niewypłacalności swoich kontrahentów i jeśli Twoi klienci nie zapłacą za fakturę, będziesz musiał ja wykupić od firmy faktoringowej. Faktoring mieszany to z kolei usługa, która może być dostosowana do potrzeb konkretnej firmy i zawierać elementy obu wymienionych rodzajów faktoringu. Jeżeli chodzi o współpracę z klientami, to masz do wyboru faktoring cichy i jawny. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku Twoi klienci nie wiedzą, że korzystasz z faktoringu, natomiast w przypadku faktoringu jawnego Twoi kontrahenci płacą za fakturę bezpośrednio firmie oferującej faktoring.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Faktoring we Wrocławiu – wybór najlepszej oferty z ekspertami finansowymi

Wybór najlepszej oferty jest bardzo trudny – pewnie jak większość innych przedsiębiorców zastanawiasz się, czy lepiej wybrać PEKAO factoring, czy może zdecydować się na faktoring mBank? Często atrakcyjne oferty prezentują również inne banki jak np. ING lub PKO? Nasi eksperci finansowi we Wrocławiu ułatwią Ci podjęcie tej trudnej decyzji. Skontaktuj się z nami już dziś, a otrzymasz fachową i bezpłatną pomoc przy wyborze faktoringu!

Sprawdź również - kredyty dla firm we Wrocławiu