Kredyty samochodowe Wrocław – bezpłatne porównanie!

Szukasz kredytu samochodowego we Wrocławiu? Nie wiesz który bank ma najtańszą ofertę? Nie przejmuj się! Prześwietlimy dla Ciebie oferty kredytów samochodowych za darmo!

Nowy samochód to często niespełnione dziecięce marzenie wielu mężczyzn. Jest to również konieczność w niektórych sytuacjach życiowych, takich jak: powiększenie rodziny czy poważna awaria dotychczasowego pojazdu. Nie każdy dysponuje w danej chwili odpowiednimi środkami finansowymi, żeby dokonać zakupu za gotówkę. Co w takim razie mają zrobić takie osoby? Jedną z możliwości jest skorzystanie z kredytu samochodowego lub gotówkowego. Z którego rozwiązania lepiej skorzystać?

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy przypadek trzeba indywidualnie i szczegółowo przeanalizować, ponieważ jest to zależne od wielu czynników, takich jak: wiek pojazdu, nasza zdolność kredytowa, posiadany wkład własny czy warunki samego kredytu. Kredyt gotówkowy jest w tej sytuacji bardziej elastyczny, jednak z reguły jego warunki są gorsze, niż w przypadku kredytu samochodowego. Jeżeli nie jesteśmy pewni, z której opcji skorzystać, to w wyborze chętnie pomoże Państwu Ekspert Kredytowy pracujący we Wrocławiu.

Kredyty samochodowe Wrocław
Kredyty samochodowe Wrocław - jak uzyskać finansowanie?

Kredyt samochodowy - co to jest?

Kredyt samochodowy należy do tak zwanych kredytów celowych, co oznacza, że musi zostać przeznaczony na zakup konkretnego pojazdu. Działa to na podobnej zasadzie, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Tam również musimy posiadać konkretną nieruchomość. Nazwa "samochodowy" może być trochę mylna, ponieważ tym kredytem możemy sfinansować również zakup innych pojazdów np.: przyczepy, motocykla, skutera, quada, kampera, maszyny rolniczej czy budowlanej. Jest udzielany zarówno na kupno nowych, jak i starych pojazdów.

Zakupiony pojazd staje się automatycznie zabezpieczeniem takiego kredytu. Bank jest jego współwłaścicielem i często wpisywany jest do dowodu rejestracyjnego. Kredytobiorca musi również obowiązkowo wykupić ubezpieczenie Auto Casco z cesją na bank. W razie jakiejkolwiek szkody lub kradzieży samochodu, pieniądze z ubezpieczenia trafią bezpośrednio do instytucji finansowej, na poczet spłaty kredytu. Problem może pojawić się przy sprzedaży auta kupionego za kredyt samochodowy. Po pierwsze musimy uzyskać zgodę banku na transakcję, a po drugie pieniądze ze sprzedaży w pierwszej kolejności trafią na jego konto, a nie na rachunek klienta.

Kredyty samochodowe we Wrocławiu - czy warto z nich korzystać w tym roku? 

Kredyt na samochód we Wrocławiu oferowany jest zarówno przez banki, jak i salony samochodowe czy komisy. Te drugie bardzo często posiadają indywidualne umowy z instytucjami finansowymi, dzięki czemu mogą oferować takie kredyty na bardzo dobrych warunkach. Decyzja o skorzystaniu z takiego finansowania musi być bardzo dobrze przemyślana. W pierwszej kolejności musimy przeanalizować swoje możliwości finansowe, zdecydować czy chcemy wnieść wkład własny i w jakiej miałby być wysokości. Należy również dobrać okres kredytowania, pamiętając o zasadzie, że im dłuższy jest kredyt, tym jego całkowite koszty są większe.

Jeżeli uda nam się uzyskać niskie oprocentowanie, to zdecydowanie warto skorzystać z tej formy finansowania. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do pozbywania się swoich wszystkich oszczędności, które może przeznaczyć na inne wydatki. Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze kredytu samochodowego? Oprócz wspomnianego oprocentowania, na wszystkie koszty dodatkowe, takie jak: prowizje czy ubezpieczenia. Będąc w salonie samochodowym czy w komisie zawsze należy poprosić o wypisanie wszystkich kosztów związanych z zakupem pojazdu. Z takimi informacjami warto potem udać się do Doradcy Kredytowego z Wrocławia, który dokona ich analizy.

Kredyty samochodowe we Wrocławiu
Nie wiesz który kredyt samochodowy we Wrocławiu wybrać? Porównamy bezpłatnie!

Kredyt samochodowy - który najlepszy we Wrocławiu?

W przypadku kredytu samochodowego nie ma jednej, najlepszej dla wszystkich oferty. Związane jest to z tym, że kupowane samochody się od siebie różnią, a klienci mogą być inaczej ocenieni przez bank. Znaczenie ma również marka kupowanego pojazdu, ponieważ dla niektórych z nich tworzone są specjalne warunki. Zanim zdecydujemy które kredyty samochodowe we Wrocławiu są najlepsze, warto zapoznać się z ich rodzajami.

Pierwszym jest standardowy kredyt z comiesięczną ratą odsetkowo-kapitałową. Udzielany jest on na dłuższy okres czasu i swoją konstrukcją bardzo przypomina kredyt gotówkowy. W tym przypadku bardzo podobne są również warunki kredytowania. Drugą opcją jest kredyt z wpłatą własną np. 50 na 50. Oznacza to, że klient na samym początku musi dysponować połową kwoty, a drugą część wpłaca po określonym w umowie czasie (najczęściej jest to rok). W tym przypadku oprocentowanie takiego kredytu najczęściej wynosi 0%, jednak pojawiają się inne koszty, takie jak: prowizja czy opłata przygotowawcza. Ostatnią możliwością jest kredyt z ratą balonową, który jest połączeniem dwóch wcześniejszych. Trzeba więc posiadać wkład własny, część kredytu spłacana jest w comiesięcznych ratach, a pozostała kwota w postaci większej raty balonowej.

Jak więc widać możliwości jest bardzo dużo. Dodatkowo należy również zwrócić uwagę na zabezpieczenie kredytu samochodowego. Najbardziej popularne są trzy formy:

  • zastaw rejestrowy - bank wpisywany jest jako współwłaściciel do dowodu rejestracyjnego,
  • cesja z polisy Auto Casco - w razie kradzieży lub wypadku pieniądze z odszkodowania w pierwszej kolejności trafiają do banku na poczet spłaty kredytu,
  • przywłaszczenie na zabezpieczenie - w tym przypadku karta pojazdu pozostaje w banku i oddawana jest dopiero w momencie całkowitej spłaty kredytu

Doradca Kredytowy Wrocław - dlaczego warto nam zaufać?

Tak jak wspominaliśmy kredyty we Wrocławiu oferowane są przez różne banki. Każdy z nich przekonuje klienta, że to jego oferta jest najlepsza. Jeżeli ktoś nie posiada odpowiedniej wiedzy finansowej, to często może skorzystać z niezbyt atrakcyjnej dla siebie oferty. Żeby tego uniknąć warto nawiązać współpracę z niezależnym Doradcą Kredytowym z Wrocławia. Nie jesteśmy związani z żadnym bankiem, więc nikt nam z góry nie narzuca, jakie kredyty mamy oferować. W swoich wyborach zawsze kierujemy się dobrem klienta.

Bardzo ważne jest to, że klienci nie płacą za skorzystanie z naszych usług. Nie oznacza to oczywiście, że pracujemy za darmo. Nasze wynagrodzenie pojawia się w momencie, kiedy klient zaciągnie kredyt za naszym pośrednictwem. Wówczas dany bank dzieli się z nami prowizją. Fakt ten w żaden sposób nie wpływa jednak na warunki kredytowe, które otrzymuje klient. Są one dokładnie takie same, jak w banku. Dlaczego więc warto z nami współpracować?

Mamy w swojej ofercie kilkanaście banków, dzięki czemu jesteś w stanie porównać w jednym miejscu kilkanaście ofert. Nie musisz tracić zbędnego czasu na chodzenie od jednego banku do drugiego. Pomagamy również w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Doradzimy w kwestii wyboru najlepszego ubezpieczenia samochodu. Dodatkowo klienci mogą skorzystać u nas również z innych form kredytowania, takich jak: kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyt dla firm. Jesteśmy nastawieni na długofalową współpracę, dlatego nasze relacje z klientem nie kończą się w momencie uruchomienia kredytu.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne